Spektakl za gledanje: Pogledajte rezultate lige Evrope

Žose Murinjo se mrštio na klupi, David De Hea u dva navrata bio statista pred golom, a Zlatan Ibrahimović produžio golgeterski post na sedam mečeva. I hvatao Danca Kjera za vrat…

Mančester junajted ošamaren je još jednom, ovoga puta u Istanbulu – Fenerbahče je pobijedio „đavole“ 2:1 u četvrtom kolu Lige Evrope i gurnuo ih na treće mjesto grupe A.

Seneglaski napadač Musa Sou je u 2. minutu magičnim makazicama sa desetak metara zaledio De Heu, koga je na isteku sata igre savladao i Džermejn Lens iz slobodnog udarca.

Vejn Runi je minut prije isteka regularnog toka zatresao mrežu domaćina, ali ne i utješio Engleze…

Fenebrahče sa sedam bodova dijeli prvo mjesto u grupi sa Fejenordom, koji je sa igračem manje izdržao 45 minuta i izvukao remi u gostujućem meču sa Zorjom.

Zenit je prva ekipa koja je prošla u šesnaestinu finala – tim iz Sankt Petersburga je savladao Dandalk 2:1 pogocima Đulijana i time zadržao maksimalan učinak  u grupi D. Luka Đorđević je meč na zaleđenom terenu Zenit arene posmatrao sa klupe sve do trećeg minuta sudijske nadoknade, kada je reda radi zamijenio Keržakova.

Zenitu su se u drugom terminu pridružili Šahtjor, Šalke i Ajaks.

Ukrajinci su seriju pobijedila nastavili goleadom u Gentu (5:3), a četvrti trijumf proslavili su i Njemci, savladavši rutinski na svom terenu Kransodar (2:0).

Ajaks je na Amsterdam areni pobijedio Seltu 3:2, i sa deset bodova je bezbrižan uoči posljednja dva kola.

Inter je pred eliminacijom – “nero-azurima” u Sautemptonu nije pomoglo ni vođstvo na poluvremenu (Ikardi 33), ni što je Damir Handanović u 45. minutu odbranio penal Dušanu Tomiću.

U nastavku, domaćin je preokrenuo pogotkom Van Dajka i autogolom Nagatoma.

Sa dva gola Edina Džeka Roma je nokautirala Austriju u Beču (4:2) i preuzela prvo mjesto u grupi E.

Grupa A

Fenerbahče – Mančester junajted 2:0 (1:0)

Zorja – Fejenord 1:1 (1:1)

Tabela: Fenerbahče 7, Fejenord 7,  Mančester junajted 6, Zorja 1.

Grupa B

Astana – Olimpijakos 1:1 (1:1)

APOEL – Jang bojs 1:0 0:0

Tabela: APOEL 9, Olimpijakos 7, Jang bojs 4, Astana 1.

Grupa C

Gabala – Sent Etjen 1:2 (1:1)

Anderleht – Majnc 6:1 (2:1)

Tabela: Anderleht 8, Sent Etjen 8, Majnc 5, Gabala 0.

Grupa D

Zenit – Dandalk 2:1 (1:0)

Makabi Tel Aviv – AZ Alkmar 0:0

Tabela: Zenit 12, Dandalk 4, Makabi 4, AZ 1.

Grupa E

Austrija Beč – Roma 2:4 (1:2)

Astra – Viktorija Plzen 1:1 (1:1)

Tabela: Roma 8, Austrija 5, Astra 4, Viktorija 3.

Grupa F

Atletik Bilbao – Genk 5:3 (3:1)

Sasuolo – Rapid Beč 2:2 (2:0)

Tabela: Genk 6, Atletik Bilbao 6, Sasuolo 5, Rapid 5,

Grupa G

Ajaks – Selta 3:2 (1:0)

Panatanaikos – Standard 0:3 (0:0)

Tabela: Ajaks 10, Selta 5, Standard 5, Panatanaikos 1.

Grupa H

Gent – Šahtjor 3:5 (1:3)

Braga – Konjaspor 3:1 (2:1)

Tabela: Šahtjor 12, Braga 5, Gent 4, Konjaspor 1.

Grupa I

Šalke – Krasnodar 2:0 (2:0)

Nica – Red bul 0:2 (0:0)

Tabela: Šalke 12, Krasnodar 6, Nica 3, Red bul 3.

Grupa J

PAOK – Karabag 0:1 (0:0)

Fiorentina – Slovan 3:0 (2:0)

Tabela: Fiorentina 10, Karabag 7, PAOK 4, Slovan 1.

Grupa K

Sparta Prag – Hapoel Ber Ševa 2:0 (2:0)

Sautempton – Inter 2:1 (0:1)

Tabela: Sparta 6, Sautempton 4, Hapoel 4, Inter 3.

Grupa L

Cirih – Steaua 0:0

Viljareal – Osmanlispor 1:2 (0:1)

Tabela: Osmanlispor 7, Viljareal 5,  Cirih 5, Steaua 3.

(Vijesti)