14. kola Serije A: Roma-Peskara 3:2

Fudbaleri Rome savladali su na svom “Olimpiku” ekipu  Peskare sa 3:2, u okviru 14. kola Serije A.

Protiv jednog od najslabijih timova ove sezone u italijanskom šampionatu, Rimljani su poveli već u sedmom minutu preko Edina Džeka, koji je samo tri minuta kasnije još jednom zatresao mrežu gostiju.

Napadač BiH je tako stigao do brojke od 17. golova ove sezone, na samo 20 nastupa u Seriji A i Ligi Evrope i tako oborio Batistutin rekord u Romi, koji je na 20 mečeva u sezoni u kojoj je sa “Vučicom” osvojio Skudeto postigao 15 golova.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, djelovalo je da je sve riješeno.

Ipak, gosti su zaigrali bolje u nastavku, a to je krunisao albanski internacionalac Memušaj golom u 60. minutu.

Peroti vraća dva gola prednosti Romi samo 11 minuta kasnije i to sa bijele tačke, nakon penala koji je skrivio Župarić, ali Peskara je se ni tu nije predala.

Samo tri minuta nakon realizovanog penala Perotija, Kaprari smanjuje na 3:2 i vraća neizvjesnot u meč.

Međutim, gosti nijesu imali snage za više, pa je Roma upisala nova tri boda i tako došla do drugog mjesto na tabeli, ispred Milana, od kojeg ma bolju gol razliku.

Juventus je i dalje lider prvenstva, ali nakon današnjeg kiksa protiv Đenove (1:3) ima samo četiri boda više od konkurenata.