Velika pobjeda Crne Gore! Na korak do Mundobasketa!

Košarkaška reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u “Morači” Tursku 71:66, u meču 10. kola kvalifikacija za Svjetsko prevenstvo, koje će se naredne godine odigrati u Kini.

Naša selekcija sada ima šest pobjeda, koliko i Letonija, a jednu više od Ukrajine.

Do kraja kvalifikacija preostali su nam mečevi upravo s tim selekcijama – gostovanje u Ukrajini i susret s Letonijom u „Morači“. U slučaju da Letonija bude poražena od Španije, biće nam dovoljna jedna pobjeda za plasman na Mundobasket.

Izabranici selektora Mitrovića odigrali su večeras fenomenalnu utakmicu. Parirali su Turcima do poluvremena, u trećoj četvrtini iznenada stali i omogućili protivniku da ode na rekordnih, plus devet, a onda je, kada su mnogi pomislili da Turska preuzima potpunu kontrolu nad mečom, uslijedio nevjerovatan preokret. Serijom trojki Ivanovića i Dubljevića digli smo se iz rezultatskog ponora i otišli na tri poena prednosti pred završnicu.

U zadnjoj dionici nastavila se paljba Ivanovića i Dubljevića, pripomogao je i Sekulić, pa smo prednost uvećali na devet poena – 68:59. Činilo se da su gosti otpisani, ali su ipak našim neopreznostima u odbrani prišli na minus tri, minut i po prije kraja – 69:66. Nismo uspijevali da poentiramo, a onda je, 46 sekundi prije kraja, Suadu Šehoviću svirana nesportska lična. Srećom po nas, Turci nisu ni pogodili bacanja, a zahvaljujući požrtvovanosti Dubljevića nisu iskoristili ni dodatni napad. Upravno je Dubljević na drugoj strani ostvario ofanzivni skok nakon promašaja Ivanovića i poentirao za konačnih 71:66. Velika pobjeda Crne Gore.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Ivanović s 21 poenom, Dubljević je ubacio 17 uz 12 skokova, Sekulić 13, a Čarapić 11.

Kod gostiju su se istakli Balbaj i Erden sa po 14 poena.