PG maraton okupio 1.309 atletičara iz 46 država

Na današnjem 26. internacionalnom Podgoričkom maratonu učestvovalo je 1.309 atletičara iz 46 država. Odličnom odzivu učesnika kumovalo je lijepo vrijeme u glavnom gradu, sa gotovo ljetnjom temperaturom.

Kenijski atletičar Hasei Kiplagat Tuei, pobjednik je 26. Podgoričkog maratona.

On je 42.195 metara pretrčao za dva sata, 15 minuta i 50 sekundi, što je najbolji rezultat u glavnom gradu Crne Gore u posljednjih pet godina.

I preostala mjesta na postolju pripala su Kenijcima. Drugi je bio Nduva Boniface Vanbua, a treći Laban Čerutič.

U konkurenciji maratonki trijumfovala je Rut Čmisto Matebo iz Kenije, koja je bila najbolja u Podgorici i prošle godine.

Slađana Perunović bila je peta i ostvarila je najbolji rezultat kada su u pitanju crnogorski maratonci.

Olivera Jeftić bila je najbolja u polumaratonu, što je njen treći trijumf u glavnom gradu Crne Gore.

Naredno izdanje maratona biće organizovano 9. novembra 2020. godine.

POBJEDNICI PO DISCIPLINAMA:

MUŠKARCI:

Maraton – Generalni plasman : 1. Hosea Kiplagat Tuei (Kenija) 2:15:50, 2. Nduva Boniface Wambua (Kenija) 2:17,05, 3. Laban Cherutich (Kenija) 2:20,55;

Maraton – Prvenstvo Crne Gore : 1. Dragoljub Koprivica (Mornar) 2:46:42, 2. Muhamed Kurgaš (Sparta) 3:01:15, 3. Branko Krkalović (Nikšić) 3:14:41;

Polumaraton – Generalni plasman : 1. Wycliffe Kipkoriri Biwot (Kenija) 1:03:25, 2. Hillary Kiptrum Maiyo Kimaiyo (Kenija) 1:06:12, 3. Stenly Kirputo (Kenija) 1:09:21;

Polumaraton – Prvenstvo Crne Gore : 1. Miloš Dragović (PG maraton) 1:13:23, 2. Brano Baltić (PG maraton) 1:18:18, 3. Marko Kavaja (Lovćen) 1:18:50;

5.km – Generalni plasman: 1. Hamza Salović (Bosna i Hercegovina) 16:01, 2. Mirza Fetić (Crna Gora) 18:11, 3. Edin Krakonja (Bosna i Hercegovina) 18:24

8.km – Generalni plasman: 1. Emil Hastor (Bosna i Hercegovina) 27:59, 2. Erol Pepić (Crna Gora) 28:16, 3 Gabro Kiš (Mađarska) 29:10.

ŽENE:

Maraton – Generalni plasman : 1. Ruth Chemisto Matebo (Kenija) 2:42:53, 2. Tunde Szabo (Mađarska) 2:45:49, 3. Gladys Jepkurui Biwott (Kenija)2:46:49;

Maraton – Prvenstvo Crne Gore : 1.Slađana Perunović (Nikšić) 3:06:10, 2. Jelena Ivković (Sparta) 3:58:36 3. Rada Miladinović (PG maraton) 4:33:21

Polumaraton – Generalni plasman : 1. Olivera Jevtić (Srbija) 1:13;37, 2. Rebecca Korir Jepchirchir (Kenija) 1:13:59, 3. Christine Moraa Oigo (kenija) 1:20:35;

Polumaraton – Prvenstvo Crne Gore : 1. Dijana Stanišić (Sparta) 1:33:38, 2. Andrea Saitaj (Rudar) 1:38:11, 3.Vesna Pavlićević (PG maraton) 1:42:22.

5.km – generalni plasnan: 1. Lana Ivković (Crna Gora) 19:54, 2.Ksenija Sergeeva (Rusija) 20:10, 3. Tea Nikčević (Crna Gora) 22:19;

8.km – generalni plasman: 1. Gresa Bakraqi (Kosovo) 28,50 2. Anastasija Anisimova (Rusija) 30:10, 3.Helga Zsarnoczay (Mađarska) 33:23.

Analitika